Zahraniční SEO » Blog » Profesní sociální síť LinkedIn v Rusku už nevyužijete

Profesní sociální síť LinkedIn v Rusku už nevyužijete

Už od roku 2014 existuje v Rusku zákon, který požaduje, aby webové stránky uchovávaly osobní údaje občanů z Ruska pouze na ruských serverech. LinkedIn na to doplatil.

Tento zákon ale do srpna 2016 nikdo nedodržoval nebo spíše nevyžadoval. Až do té doby, kdy Moskevský soud zakázal využívání sociální sítě LinkedIn v Rusku. Tento zákon tedy vstoupil v platnost, i po odvolání společnosti, už v listopadu letošního roku.

Cílem je ochrana osobních údajů všech ruských občanů na sociálních sítích, které se často stávají útokem různých hackerů. LinkedIn má v Rusku registrovaných přes 5 miliónů uživatelů.

linkedin-banned

Zdroj: themoscowtimes.com

LinkedIn tak přestal fungovat v Rusku nejen pro registrované členy, ale i pro podniky, které používají tuto síť pro růst, obchodní příležitosti, ale také pro zveřejňování pracovních nabídek. Hlavní dopad to může mít především na B2B* byznys, který cílí na Rusko.

Stejně tak to bude mít dopad na klasické uživatele z hlediska volného přispívání do skupiny, vyjadřování svých názorů, zkušeností a hledání nových příležitostí. Z tohoto důvodu očekávají zvýšení návštěvnosti podobné stránky Professinali.ru, které nabízí práce a možnosti budování obchodního vztahu.

rusko-socialni-site

Zdroj: professionali.ru

Po stránce Linkbuildingu to může mít dopad na budování zpětných odkazů právě v takových odborných nebo čistě diskuzních skupinách. Zde lidé mohou sdílet například články o daném tématu. Pokud tedy firmy cílí na B2B byznys v Rusku, mohla se tato strategie také využívat.

 

*B2B = business to business, obchodní vztahy mezi společnostmi